שמנים סינטטיים בטכנולוגיה מתקדמת

שמנים סינטטיים בטכנולוגיה מתקדמת

שמנים מבוססי VHVI

 

מפרטי השמנים למנועי רכב השתנו בשנים האחרונות. על מנת לשפר את החיסכון בדלק ואת התנהגות השמן בטמפרטורות נמוכות, חל מעבר לשמן דליל ומתקדם יותר. נטייה זו בולטת אצל רוב יצרני הרכב, שנאלצים לעמוד בתקינה  המחייבות של הרגולטור . באירופה המעבר לשמן דליל אטי, אך התקנות ומפרטי המוצרים צפויים להתפתח באופן דומה לזה של השוק הצפון-אמריקני. גם השוק באסיה, במיוחד ביפן ובקוריאה, השתנה בכיוון זה, על מנת לעמוד הן בתקנות של ארצות אלו והן בתקנות החלות על מכוניות הנוסעים בארצות שאליהן הן מיוצאות.

השינוי גרם להרחבת השימוש בשמני בסיס איכותיים, כגון PAO ו- VHVI (פולי אלפא-אולפינים  ו שמנים סינטטים בעלי מדד צמיגות גבוה מאוד). שמני מנוע מסוג SAE 5W-30 חייבים לכלול שמן בסיס איכותי בכמות מספקת על מנת לעמוד במפרט הנדיפות המחמיר. לרוב משתמשים רק בכמות ההכרחית של שמן בסיס איכותי, בשל מחירם הגבוה. המפרט המוצע היום ,5 GF- של ILSAC, צפוי להגדיל עוד יותר את הביקוש לשמני בסיס איכותיים.

מאמר זה דן במגמות השוק לגבי שמנים סינטטיים ובתכונותיהם הפיזיקליות ובאחדים מיישומיהם בשמני סיכה איכותיים למנועי רכב.

דרישות חדשות לשמני סיכה

הרגולטורים הינם הכוחות העיקריים המניעים את השינוי בתעשיית הרכב בכלל ובתעשיית שמני הסיכה לרכב בפרט. מטרתם היא לעודד את היצרנים לעמוד בדרישות כגון עמידות מוגברת של מערכת הפליטה, חיסכון רב יותר בדלק, מרווחים ארוכים יותר בין החלפות השמן ושיפורים נוספים בהתנהגות השמן בטמפרטורה נמוכה. החמרת הדרישות לגבי נדיפות ושיפור התכונות בטמפרטורה נמוכה מחייבים אינטגרציה מלאה של הטכנולוגיות של שמן הבסיס והרכבת התערובת.שמני בסיס מינרליים מהסוג המקובל כבר אינם מסוגלים לעמוד בדרישות הקיצוניות של המפרטי יצרני הרכב , במיוחד בדרישות הנדיפות. דרישות אלו יוחמרו עוד יותר עם אישורם של תקנים עתידיים, כגון GF-5 של ILSAC.

מהו שמן בסיס סינטטי?

שמן בסיס סינטטי מוגדר כשמן סיכה פחמימני איכותי המופק בתהליך כימי ובעל מדד צמיגות גבוה לעיתים העולה על 120. מדד אינדקס הצמיגות מציג את העוצמה היחסית של שינוי הצמיגות בהתאם לטמפרטורה. ככל שמדד זה גבוה יותר, מאפייני השמן ישתנו פחות כתגובה לשינויים בטמפרטורה. כאשר צמיגות השמן נשמרת בטווח רחב של טמפרטורות, המנוע מוגן והבלאי שלו פוחת.

בתרשים מספר 1 מוצגת נוסחת שמן בהתאם לטכנולוגיה הייחודית המבוססת הליך יצור כימי. לתהליך זה מדד מרשים מאוד של אינדקס צמיגות, בעוד שלשמני בסיס אינדקס צמיגות נמוך.

בכדי לשפר את אינדקס הצמיגות מסתמכים בעיקר על משפרי צמיגות מבוססי פולימרים אשר גורמים ללכלוך בשמן (בוצה במנוע). יתר על כן, כאשר המנוע פועל פועלים על השמן לחצי גזירה הגורמים לפירוק של משפרי הצמיגות (VII), וכתוצאה מפירוק זה יורדת צמיגות השמן (השפעה מועטה של משפרי הצמיגות). אם כך, ככל שמשפרי הצמיגות מרוכזים יותר כך תגדל יכולתם להזיק לאיכות השמן לאורך זמן.

קיימות גישות שונות להפקת שמנים סינטטיים. בדרך כלל מפיקים אותם על ידי פיצוח מימני של פרקציות תזקיקים בואקום, המתבצע בריאקטור דלק מימני – (תהליך כימי) . שיטה אחרת להפקתם היא הידרו-איזומריזציה – תהליך שבו שעווה שמנונית (slack wax), שהופקה על ידי סילוק שעווה בממס, מומרת לפרפינים מסועפי-שרשרת בתנאי הידרו-איזומריזציה ובנוכחות זרז מתאים. שיעור המרת השעווה בתהליך זה הוא 80% עד 85%, והשעווה השיורית מסולקת בדרך כלל בעזרת ממס כדי לשפר את הנזילות של המוצר המוגמר בטמפרטורה נמוכה. מוצרי הלוואי הם גז, נפט ומזוט. הודות לזמינותם ההולכת וגדלה מהווים שמני VHVI, המופקים בפיצוח מימני, בחירה חסכונית המאפשרת לעמוד בצורכי השוק.

חברת הנפט הגדולות  פיתחו טכנולוגיות  חדשות חלקם מוגנת בפטנט בשם לתהליכי יצור שמני מנוע סינטטיים. הטכנולוגיה מאפשרת למפעילי בתי זיקוק בתהליכי פיצוח מימניים גישה חלופית להפקה של שמני בסיס סינטטיים איכותיים מסוגים שונים של נפט גולמי.

ידוע שבבתי זיקוק אחדים מפיקים שמני בסיס סינטטיים על ידי ניצול השמן הבלתי מומר שמתקבל בריאקטור מימני של דלק, אולם מפעילים אלו סובלים משילוב בלתי חסכוני של פיצוח הדלק ושל תהליך ההפקה של שמן הסיכה. תהליך זה כולל אחסון והובלה של שמני התחתית המכילים שעווה מבית הזיקוק למפעל רגיל של שמני סיכה, צינון וחימום מחדש של זרם החומר מתחתית הריאקטור. תהליך זה נועד לפתור בעיות אינטגרציה וליצור תהליך שינצל ביעילות את הפיצוח המימני תוך שיפור הנזילות הכוללת של הריאקטור יחד עם מפעל שמני הבסיס.

 

תרשים מס’ 1

 

 

האיכות בטכנולוגיה

בטכנולוגיית המתקדמות הללו  ניתן להפיק שלוש דרגות צמיגות בשתי רמות איכות בעלות מדדי צמיגות בתחום של 130-110. תרשים מספר 2 מציגה תכונות עיקריות אחדות של שמני בסיס אלו. שמני הבסיס המופקים בטכנולוגיית זו מצטיינים בתכונות רצויות רבות: מדד צמיגות גבוה, נדיפות נמוכה, תכולה נמוכה של חומרים ארומטיים ושכיחות נמוכה של אטומים של יסודות זרים.

בטכנולוגיית הפקת שמנים סינטטיים  ניתן להפיק תוצר משופר מבחינת ביצועיו העיקריים: אפיוני צמיגות, תכונות בטמפרטורה נמוכה, נדיפות וביצועי חמצון. הרכיבים העיקריים של התוצר המופק בטכנולוגיה זו הם פרפינים, מונו וכן די-נפטנים, המעניקים תלות טובה של צמיגות בטמפרטורה ויציבות מעולה בפני חמצון. יציבות חמצון, או תגובה טובה לנוגדי חמצון, חשובות לביצועים של רוב חומרי הסיכה. תוצאות מבחנים שנערכו על ידי RBOT ועל ידי PCT מוכיחות שהיציבות מפני חמצון של תוצר בטכנולוגיית  הפקת שמנים סינטטיים עולה בהרבה על זו של שמני בסיס מינרליים מקובלים.

תוצרי טכנולוגיית זו מכילים חומרים ברמת רווייה גבוהה הרבה יותר ומכילים פחות גופרית – תכונות המועילות ליציבות בפני חמצון והתורמות לתגובה טובה לנוגדי חמצון, בהתאמה. התפלגות הפחמימנים הצרה של תוצרי טכנולוגיית זו מוליכה לנדיפות נמוכה ביותר, בדומה לזו של שמני PAO.

 

תרשים מס’ 2

 

יישום תוצרים של טכנולוגיית סינטטיים

שמן מנוע לרכב נוסעים

אחד מיתרונותיהם של שמני בסיס סינטטי הוא יחס הביצועים לעלות. הרכבים של שמני מנוע אירופים מסוג SAE 5W/30 זקוקים לתוספת מסוימת של שמן בסיס איכותי, PAO או שמן בסיס סינטטי, על מנת לעמוד במפרט הנדיפות המחמיר. בדרך כלל משתדלים להשתמש בכמות מזערית של שמן בסיס איכותי בשביל לחסוך בעלות. על מנת להפחית את עלות ההרכב של שמן מנוע מסוג SAE 10W/40, אפשר להשתמש בדרך כלל במקום ב-PAO בשמן בסיס VHVI שנבחר בזהירות ושאינו כה יקר.

כדי להרכיב שמן מנוע SAE 10W/40 בדרגות A3/B3 לפי ACEA, יש להוסיף למוצר המוגמר כ-15% לפי המשקל של PAO-6.

במהלך מחקר שנערך לאחרונה הצליחה אחת מחברות הנפט  להחליף את 15 האחוזים של PAO ב-18 אחוזים לפי המשקל בשמן בסיס סינטטי  שהופק בטכנולוגיית הנקראת VHVI.

הנחיות להחלפת שמן הבסיס לגבי שמני מנוע לפי ACEA מתירות להחליף עד 30% לפי המשקל של שמן בסיס API מקבוצה (PAO) IV בשמן מקבוצה III, תוך ביצוע מבחן מנוע נוסף אחד בלבד.

 

שמן מנוע דיזל לפעולה מאומצת

לשמנים של מנוע דיזל מסוג SAE 10W/40 יתרונות רבים על פני שמני SAE 15W/40. אחד החשובים בהם הוא הפחתת בלאי לאחר התנעת המנוע, וזאת הודות לקיצור זמן ההגעה של השמן ליעדו בטמפרטורה נמוכה. למרות זאת, יצרני מנועים נמנעים עדיין משימוש בשמנים קלים יותר למטרה זו משום שהם גורמים לעתים לתצרוכת שמן מוגברת ולבלאי רב יותר של המסבים יחסית לשמני SAE 15W/40.

ניתן  למנוע זאת על ידי שימוש בשמני בסיס מסוג VHVI. נערכה השוואה בין שני סוגי שמן למנועי דיזל מטיפוס CG-4 לפי API: שמן SAE 15W/40 שהכיל שמן בסיס מינרלי מקובל (רכיבים ניטרליים בממס 150 ו-500) לעומת שמן SAE 10W/40 שהכיל שמן בסיס VHVI שהופק בטכנולוגיית זו.

מנועי דיזל מודרניים מחייבים להשתמש גם בחומרי סיכה בעלי כושר עמידות מעולה בפני פיח. במבחני המנוע T-8 של מאק וכן 6.2L של ג’נרל מוטורס הוערכו, בהתאמה, העלייה בצמיגות עקב הצטברות פיח וכן הבלאי הנגרם על ידי פיח. כאשר עומס הפיח גדל, גדלה גם הצמיגות והמסנן נסתם והלך, במידה רבה הרבה יותר בשימוש בשמן מינרלי מקובל מאשר בשמן מבוסס VHVI. במבחן המנוע GM 6.2L נמצאה אותה רמת בלאי בשני סוגי השמן. לגבי שמן SAE 10W/40 מבוסס VHVI, נמצאו גם כושר התנעה וכושר שאיבה מעולים בטמפרטורה נמוכה בהשוואה לשמן המקובל על בסיס מינרלי 15W/40, כפי שמראה ערך צמיגות CCS (סימולטור התנעה קרה).

 

לסיכום,

החמרת הדרישות הרגולטוריות להפחתת פליטה ולחיסכון באנרגיה, וכן העלייה בזמינות של שמני בסיס מסוג VHVI, הם הגורמים המשפיעים העיקריים על הביקוש לסוגי שמן אלו. לפיכך צפויה עלייה בנתח השוק של שמני סיכה מבוססי VHVI, במיוחד ליישומים בכלי רכב.

לפי מפרט GF-1 של ILSAC, גבול הנדיפות המותרת היה 25% לכל היותר, ולפי מפרט GF-2 גבול זה היה 22% לכל היותר.

בהצעת המפרט האחרונה של GF-3 ,ILSAC, הוגבלה הנדיפות של מוצרי 5W/10W-XX לשיעור של 15% לכל היותר, שהוא כמעט הגבול שנקבע במפרט ACEA האירופי. שינויים אלו יוסיפו להקשות על הרכבת שמן המבוסס על שמן מינרלי מקובל. מתכנני השמנים ייאלצו להשתמש לפחות בשמני API איכותיים מקבוצה II או מקבוצה III כדי לעמוד במפרט הנדיפות המחמיר GF-4 של ILSAC.

 

** אילן בר, מהנדס – מנכ”ל ומייסד סטארטר ישראל

הוסף תגובה חדשה
 1. UgoSit says:

  It should be taken no additional than when a day with 24 hrs between the 2 doses. Mild negative effects are a tadalafil orderlot even more usual and could consist of some or any of the following: headache, upset stomach, pain in the back, muscular tissue pain, looseness of the bowels, stale nose, wound throat, and memory troubles.

 2. WimSit says:

  If you experience nausea, breast discomfort, numbness or tingling in your jaw, neck, breast or arms, and dizziness while having sex – quit the activity and get in touch with your physician immediately, as these may be signs of a hazardous reaction to tadalafil 600 mg. ED, or impotence is a repeated failure of a male patient to maintain an erection and obtain. Some think they really need affordable, while others care around higher quality and comfort. It was made in 1998 and since them has actually gone believed substantial improvement, causing less and less side effects and offering higher excellence rate whenever. Nevertheless, most of the times moderate adverse effects are knowledgeable – for circumstances, stale nose, wound neck, heat or redness in your face, muscular tissue pain, upset stomach, problem, memory problems, or looseness of the bowels. You have to keep your doctor informed of all the products you are using, regardless of if those are prescription or over-the-counter kinds.

 3. kittysheva says:

  Incredible update of captcha recognition software “XRumer 16.0 + XEvil 4.0”:
  captchas breaking of Google (ReCaptcha-2 and ReCaptcha-3), Facebook, BitFinex, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
  and more than 12000 another size-types of captcha,
  with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
  You can use XEvil 4.0 with any most popular SEO/SMM software: iMacros, XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

  Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.

  Free XEvil Demo available.

  Good luck 😉

  http://XEvil.net/

 4. BooSit says:

  If you are taking the type of can i buy tadalafil in canada meant for every single day use, attempt to take it at the very same time everyday to make certain you do not forget to take your medication.

 5. WimSit says:

  Tadalafil is tolerated effectively, and just a few side effects are possible. You need to not be terrified of the word ‘generic’, since every person understands those are equally as protected and reliable, as long as you get them from a dependable pharmacy that deserves your count on. If you are utilizing tamsulosin, heart medicines, barbiturates, rifapentine, terazosin, rifampin, antibiotics, itraconazole, prazosin, ketoconazole, HIV or AIDS medicines, carbamazepine, phenytoin, rifabutin, voriconazole, miconazole, doxazosin or antidepressants, your doctor will really need to know regarding it in advancement. You could get extra info from your physician or pharmacologist. Aside from that, it costs much less and you never ever really need a prescribed. canada tadalafil generic (Cialis) is a highly-efficient prescription medicine made use of to get rid of male impotence. Tadalafil (Cialis) is a powerful prescription PDE5 prevention made use of for the therapy of erectile dysfunction.

 6. AshSit says:

  You are not supposed to share your Tadalafil with other people also though their signs resemble yours, as this might lead to significant health troubles. According to the results of some researches focuseded on setting up the efficiency of tadalafil 7mg in patients with different disorders, it demonstrated efficiency in 80 percent of all situations. This is why it’s essential to visit your physician and not determine to take Tadalafil by yourself or based upon a person’s insight.

 7. UgoSit says:

  Tadalafil offers you with approximately 36 hours of effectiveness and should be taken about an hour before having sex. Tadalafil can be taken if you have no contraindications – such as health care disorders or taking some medicines, such as isosorbide dinitrate, amyl nitrate, nitroglycerin, isosorbide mononitrate, butyl nitrate (nitrate-based medications that could create an unexpected drop in blood pressure). The most typical side effects feature facial flushing, backache and muscular tissue pain. canadian pharmacy online tadalafil (Cialis) could be used to get rid of issues gotten in touch with male impotence. If you notice that your erection lasts for longer than 4 hrs and is uncomfortable this may show a quite uncommon yet harmful adverse effects of taking Tadalafil – priapism. This medicine could be used together with HIV or AIDS medications, rifabutin, antifungals, antibiotics, high blood stress medications, prostate disorder drugs, rifampin, antidepressants, barbiturates, rifapentine, seizure medications and blood tension medicines yet only then has actually been talked about regarding a medical professional. This medicine works by expanding the capillary in the penis providing for a much better construction in mens dealing with impotence.

 8. WimSit says:

  Grapefruit juice and other items may influence the effectiveness of this medication. Our comparison page is there for you when you really need! You can take tadalafil 5mg online canada if your construction issues are permanent or duplicated, and seeing a physician prior to that may in fact be an excellent concept. , if you have to take this medication frequently make certain you take it at the very same every day to don’t forget much better.. Many individuals trying to find Tadalafil would certainly such as to pay less for it and would enjoy an opportunity to obtain universal Tadalafil. Older people are a lot more delicate to the results of Tadalafil and may require a lower dosage to profit from the procedure without getting any type of side effects. Before you take the initial dose your doctor will should understand if you have renal system, heart, or liver disease, breast discomfort, diabetic issues, high cholesterol, a movement, hemorrhaging disorder, reduced or higher blood pressure, eye disease, blood cell issues, intense vision reduction, abscess, angulation, uneven heartbeat, Peyronie’s condition, a heart attack, or cavernosal fibrosis, as this may be necessary in recommending marginal efficient dosage of this medicine.

 9. Jamesupat says:

  Всем привет! Буду рада взаимному знакомству без обязательств!Есть мои фото на loveawake.ru

 10. JoeSit says:

  [url=https://sildenafilgen.com/]sildenafil generic[/url] [url=https://levitramed.com/]levitraonlinemeds[/url]

 11. Good answer back in return of this query with genuine arguments and telling the whole thing on the topic of that.| а

 12. HanibaWracy says:

  Честные займы онлайн – быстрые-займы-всем.рф

  Мгновенные займы на Вашу карту любого банка очень комфортная, легкая и выигрышная услуга на сегодняшний день. Некоторые приходят за ней постоянно, а некоторые только в самых последних ситуациях. Но в каждом случае это очень выручает! В наше время рынок кредита переполнен различными акциями и выгодами займа, так как же всё-таки выбрать верную компанию для получения быстрого займа на карту? Мы поможем Вам разобраться в данном вопросе на странице быстрые-займы-всем.рф где все расписано про микрозаймы.

  Чтобы получить [url=https://быстрые-займы-всем.рф/]займ на карту без отказа онлайн круглосуточно[/url] надо позаботиться о том, чтобы всё было быстро, честно и доступно. Многие микрофинансовые компании работают непорядочно, сбивая с толку своих клиентов, не рассказывая правдивые условия, умалчивая процентную ставку и тому подобное. От подобных недобросовестных компаний и появляются в сети гневные комментарии про взятие займов на карту. Вы не встречали на сайтах страшные истории про то, как люди взяли займ на карту, не смогли погасить долг в установленное время, стали скрываться от звонков работников МКК и им был предъявлен большой счет? Мы постоянно видим такие отзывы. И хотелось бы рассказать откуда они берутся.

  Во-первых, внимательно читайте контракт компании о сроках оплаты. Ведь когда Вы даёте в долг коллегам или родным, Вы хотите, чтобы Вам их отдали в обещанный срок?! Так и с микрофинансовыми организациями. И стоит принять в расчет, что иногда оплата может зависнуть из-за неполадок сети, из-за работников банка или других причин, поэтому лучше осуществлять платеж на 1-5 дней ранее установленного срока.

  Это убережет Вас от непонятных просрочек платежа и увеличения процентной ставки. Во-вторых, если у Вас возникли неурядицы и нет возможности вносить оплату по расписанию, то не нужно скрываться от звонков операторов МКК. Всегда есть возможность обсудить и решить нюансы, возможно платеж будет перенесен или предоставлены каникулы. И очень важный совет, которых хотелось бы подсказать, не стоит брать займ, если Вы не уверены, что сможете его оплатить. И тогда не будете потом писать подобные отзывы на просторах сети интернет.

  Получить [url=https://быстрые-займы-всем.рф/]займ без отказа на карту с плохой кредитной историей срочно[/url] Вы можете перейдя на нашу страницу в сети интернет. Для Вас собраны только те организации, которые мы лично проверили на порядочность. Все заявки просматриваются в самые короткие сроки, чаще от 3 до 5 минут. Процентные ставки более чем доступные, нет огромных наказаний за просрочку и других неприятных нюансов. Также рекомендуем обратить внимание на возрастной ограничитель, ведь многие организации оформляют займы гражданам не от 18-ти летия, но и достигшим 21-летнего возраста.

  Займы на карту онлайн очень удобны тем, кто хочет перезанять конкретную сумму до аванса на работе или до получения заработной платы, на срочную покупку бытовой техники или подарка дорогим людям. Иногда случаются непредвиденные затраты, например внезапная болезнь или праздник, на который Вас пригласили. Если быстро погасить займ, то переплата по процентам будет очень несущественная, а Ваша кредитная история улучшится.

  Многие компании могут оформлять первый займ без переплаты вовсе, что очень прибыльно для новых потребителей. Заходите на наш сайт быстрые-займы-всем.рф и у Вас обязательно получится взять Ваш займ на карту онлайн.

 13. GeorgeLic says:

  Seo aka Search Engine Optimization is a group of procedures made use of for increasing the ranking of a web page on search engines.

 14. AshSit says:

  It can be found in almond-shaped, film-coated orange tablet computers. Never ever take them along with Tadalafil without requiring to your doctor. A 24-hour long period should pass in between two doses of Tadalafil. tadalafil generic sale has been used for over 12 years to help male clients, even with the seriousness of their problem, to acquire their sex-related power back and return to typical life.

 15. Kennethmax says:

  who can help me tailor my resume tcu resume help customer service headline for resume

 16. If some one wants to be updated with newest technologies then he must be go to see this website and be up to date everyday.| а

 17. BooSit says:

  Would not it be great if you could just start your treatment regarding Tadalafil without any type of demand to stress over exactly how secure and reliable the pharmacy you are going to look with is? The impacts of tadalafil online pharmacy india are based upon stimulating more blood to flow in to the cells of the penis producing a more effective construction. Without a doubt, buying this medicine over the Internet could be a truly great idea, considering that you don’t have to spend too much and could simply come and get as long as you such as.

 18. UgoSit says:

  You require to state all the wellness conditions you have or used to have as they could possibly interfere with your therapy making it less favorable. Several of the negative effects you may experience are normally mild and can consist of headache, heartburn, upset stomach, looseness of the bowels and face flushing. Naturally, you should never integrate it with nicardipine, quinidine, antidepressants, rifapentine, miconazole, verapamil, rifabutin, clarithromycin, itraconazole, seizure medicines, tamsulosin, diltiazem, erythromycin, prazosin, rifampin, doxazosin, dalfopristin, voriconazole, ketoconazole, terazosin, barbiturates, in addition to HIV or AIDS drugs before you have spoken to your medical professional. Review your health and wellness condition with your medical professional as several of the wellness issues you have or made use of to have could avoid you from securely taking tadalafil online without a script. Nevertheless, an erection will not happen without prior sexual stimulation. You rate to contrast the very best pharmacies we chose for you and obtain your Tadalafil on the majority of advantageous terms with fast shipment.

 19. PhilipMof says:

  Hi, be sure to check out this site https://bit.ly/32h3zpS

 20. WimSit says:

  TADALAFIL 20 MG ORDER ONLINE is usually taken when needed, with 24 hours called for to pass in between two dosages. You will should state any sort of clinical problems present (such as higher blood pressure, heart tempo problem, recent movement or coronary infarction, bleeding condition, blood cell ailment, kidney illness, chest pain, liver illness, stomach ulcer, cardiovascular disease, current heart attack, reduced blood tension or retinitis pigmentosa), along with any sort of medications currently used, including prazosin, heart medicines, antibiotics, antidepressants, HIV or AIDS medications, miconazole, doxazosin, voriconazole, phenytoin, rifapentine, carbamazepine, itraconazole, barbiturates, ketoconazole, rifampin, rifabutin, terazosin or tamsulosin. Your medical supplier may additionally prescribe it for other disorders. In contrast with other medications of the kind Tadalafil supplies around 36 hrs of effectiveness, which means when the patient takes it they could have sex at any moment throughout this duration. If you took Tadalafil even with having a sensitive response to it in the past you may experience hives, breakout, trouble breathing and ingesting and swelling of your face and tongue.

 21. RachelFoozy says:

  uncw resume help help with creating a resume for free good resume title for customer service

 22. lightroomtak says:

  “https://adobe.com/” – Adobe Lightroom is the most ingrained essence editing software for the long photographers, with hundreds of thousands of effects and presets on peck on the internet.

  You can download Lightroom from Adobe’s website.

  “https://en.wikipedia.org/wiki/Adobe_Lightroom” – Adobe Lightroom presets aid you to redact your photos in record term about doing a lot of the position after you. You can plainly try minus a pre-defined effect, while keeping your source image and reverting recoil from to it at anytime.

  You can use:
  Lightroom Presets for Wedding Photography
  Lightroom Presets for Baby and Family Photography
  Lightroom Presets for Headshots
  Lightroom Presets for Senior Portraits
  Lightroom Presets for Landscape
  Lightroom Presets for Nature Photography
  Lightroom Presets for Food Photography
  Lightroom Presets for Car Photography
  Lightroom Presets for Real Estate
  Lightroom Presets for Product and Fashion Photography

  And a “https://mrlightroom.com/how-to-unzip-an-archive/” – How to unzip an archive
  for everyday shooting.