איך יודעים אם צריך צמיג חדש, כיצד בודקים את מידת הצמיג והאם מחיר הצמיג משנה

צמיגי הרכב הינם החלק היחיד שבא במגע עם הכביש, כך שלא משנה עד כמה טוב המנוע, אם הצמיגים אינם מותאמים לרכבך, הרכב לא יתפקד כמו שצריך, כלומר צריכת דלק מוגברת, יכולות תמרון נהיגה קשות ובלתי יציבות, שחיקת מנוע, שחיקת צמיגים מוגברת ופגיעה בכושר הבלימה. אז הצמיגים הם חלק חשוב ומשמעותי לתפקוד תקין של הרכב ולכן צריך לדאוג שיהיו איכותיים ושיתאימו לרכב וכך יהפכו את חווית הנסיעה לבטוחה ונעימה יותר.

איך לדעת אם אני צריך צמיג חדש?

כדאי להתחדש בצמיגים חדשים כאשר:

  • קיים בצמיג שחיקה, יובש, סדקים, נפיחות או עיוותים, אלו יכולים להוביל לאיבוד אחיזה של הצמיג מהכביש ואף לקריעה, סימנים לשחיקה יכולים להיות כאשר עומק החריצים הנותר בסוליה יורד מתחת ל- 2.5 מ”מ, ניתן לבדוק את העומק עם מטבע של אגורה בחריצי הסוליה.
  • עברו 6 שנים מאז שהחלפתם צמיגים בפעם האחרונה, ניתן לבדוק את תאריך ייצורם על גבי הצמיג, שני המספרים משמאל מייצגים את השבוע בשנה בו יוצר הצמיג והשניים מימין מייצגים את השנה בה יוצר. לפי משרד התחבורה ניתן להתקין צמיגים עד 6 שנים מיום ייצורם.
  • רעידות בהגה וברכב בכבישים רגילים, דבר זה מעיד על בעיה שיכולה לנבוע מצמיגים לא מאוזנים או בעיה פנימית בצמיג.
  • נסעו 60,000 – 70,000 ק”מ עם הצמיג.

כיצד בודקים את מידת הצמיג?

מידת הצמיגים המתאימה לרכב נקבעת על ידי יצרן הרכב. ניתן למצוא את המידה המתאימה על צמיג הרכב,

להלן הסבר:

  • הספרות משמאל מסמלות את רוחב הצמיג במילימטרים.
  • הספרות באמצע מסמלות את חתך הצמיג באחוזים. לדוגמה 70 בחתך צמיג ביחס לרוחב, מציין שגובה הצמיג מהווה 70% מרוחבו.
  • הספרות מימין לאחר הR מסמלות את קוטר החישוק באינצ’ים.

במידה והצמיגים שחוקים ולא ניתן לראות את מידת הצמיג היכנס לסטארטר הקלד מספר רישוי ותגלה את מידת הצמיג. ניתן למצוא את מידת הצמיג גם ברישיון הרכב
חייבת להיות התאמה בין המידה ברישיון לצמיג שלכם.

מחירי צמיגים, האם צמיג זול הוא בהכרח פחות טוב?

קניית צמיגים היא קניה שהרבה בעלי רכב חוששים ממנה, ובמיוחד אם מחליפים את כל ארבעת הגלגלים, אל תתפתו לחסוך כסף וללכת עם האופציה הזולה, אחרי הכל, מה זה באמת משנה? משלמים רק בשביל מותג אז זהו שלא, הרבה זמן ומשאבים מושקעים בפיתוח גלגלים באיכות גבוהה ע”י היצרנים המוכרים בתחום וחסכון בכסף בטווח הקצר הוא לאו דווקא כדאי, אך האם צמיגים יקרים יותר שווים את הכסף?
הרבה ממה שקובע את ערך הצמיג הוא כמה ק”מ אפשר להשיג ממנו, צמיג זול אולי נראה כמו דיל טוב אך סביר שיוחלף הרבה יותר מהר מצמיג איכותי ובכך יעלה יותר.
מחקר השווה בין צמיגים במחירים נמוכים לבין מותגים מוכרים משאר העולם, במחקר מצאו שאף אחד מהצמיגים הזולים היה ברמה של המותגים המוכרים, חלק מהצמיגים הזולים היו חצי מהמחיר של הצמיג התואם להם מהמותג המוכר, אך הצמיג מהמותג המוכר שרד כפול 3 פעמים יותר, כך שערכו היה עדיף על הצמיג הזול
בתחום הצמיגים מחיר גבוה מספק בדרך כלל גם איכות גבוהה יותר, לכן גם אם מציעים לכם מבצע על צמיגים לא ממותגים, עדיף לוותר ולהשקיע במותג מוכר, בסופו של דבר מדובר בבטיחות שלכם

לסיכום

כמו שיכולתם ללמוד במאמר, צמיגים הם דבר חשוב מאוד ולכן רצוי לבצע סקר שוק ובדיקה מקיפה על מנת להיות בטוחים שבחרנו את הצמיג המתאים ביותר לרכב שלנו.
צמיגים מותאמים יאפשרו נסיעה בטוחה, ישפרו את נוחות הנסיעה, יחסכו בדלק ויחזקו את כישורי הבלימה ולכן חשוב לבחור בחוכמה.
עכשיו שאתם יודעים את כל זה, אתם מוכנים להמשיך בחיפוש,
בהצלחה!

הוסף תגובה חדשה